Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu

Obecnie naszą stronę odwiedza:

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

"Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza, czyli jak zostać detektywem" oraz "To się nie mieści w głowie, czyli na wesoło z autorką książek dla dzieci …” to tytuły spotkań z Renatą Piątkowską, które odbyły się 21 maja 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.
W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 1-3: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, Szkoły Podstawowej nr 6 im. S. Szymonowica w Zamościu, Szkoły Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. W. Łukasińskiego w Zamościu, Szkoły Podstawowej w Pniówku i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu.


Pierwsze spotkanie miało charakter warsztatowy i dedykowane było dzieciom lubiącym zagadki, przygody i „dreszczyk emocji”. W jego trakcie uczniowie bawili się w detektywów. Rozmawiali z autorką o tym, jakie cechy charakteru powinien mieć detektyw. Poznali słowa i zwroty charakterystyczne dla tego zawodu. Mieli także okazję wysłuchać fragmentów książki Renaty Piątkowskiej pt. „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza” przeczytanych przez lektora – panią Elżbietę Malwinę Kożurno.
W trakcie drugiego spotkania autorka opowiedziała o bohaterach swoich utworów: "Zbój”, „Mruk” , "Oko w oko ze zwierzakiem". W książkach tych przedstawiła zaskakujące, ale - jak podkreślała - prawdziwe historie „braci mniejszych”, które mają wzbudzać w dzieciach empatię dla zwierząt.
W dalszej części spotkania uczniowie poznali pełne humoru przygody Tosi – bohaterki książki „To się nie mieści w głowie” oraz Rozalki - bohaterki książki „Ciekawe co będzie jutro? Fragmenty książek były prezentowane przez lektorkę – panią Elżbietę Malwinę Kożurno, która pokazała jak ważną rolę pełni humor w książkach pisanych dla dzieci.
Na zakończenie każdego ze spotkań dzieci mogły również zadawać pytania pani Renacie Piątkowskiej. Pytały więc np. o to, kiedy powstała jej pierwsza książka, ile książek napisała, która z nich ma dla niej szczególną wartość, gdzie pisze swoje książki…
Podczas spotkań można było kupić książki autorki i otrzymać dedykację z autografem.
Spotkania zostały zorganizowane przez grupę nieformalną Animatorzy Zmiany i Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu w ramach projektu MAGIA CZYTANIA dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

image001

image002

image003

image004

image005

image006

image007

image008

image009

image010

image011

image012

image013

image014

image016

image017

image018