Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu

Obecnie naszą stronę odwiedza:

Odwiedza nas 360 gości oraz 0 użytkowników.

„Magia czytania” to tytuł projektu, którego uroczyste podsumowanie odbyło się 13 czerwca 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Autorami i realizatorami przedsięwzięcia była Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu i grupa nieformalna Animatorzy Zmiany.
Głównym celem projektu było propagowanie twórczości artystycznej dzieci, popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej uczestników.


Uroczystość rozpoczęła dr Dorota Mach - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, która po przywitaniu uczestników, zaprosiła wszystkich na spektakl pt. „Kotka Milusia”. Przedstawienie zrealizowane metodą Kamishibai adresowane było przede wszystkim do najmłodszych widzów, ale nie tylko…. Prezentowana historia „pewnego spotkania” to nie tylko opowieść, o tym „czy kot i mysz znajdą wspólny język?”, ale przede wszystkim o tym, czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice. Spotkanie z Małym Teatrem zostało uatrakcyjnione obecnością kota Parysa, który wśród dzieci wywołał prawdziwe poruszenie.

Po spektaklu dr Dorota Mach zaprezentowała wydarzenia zrealizowane w ramach projektu:
- „Zabawy słowem” – warsztaty, w których uczestniczyli nauczyciele i bibliotekarze,
- „Zajęcia z książką” – warsztaty, w których uczestniczyły dzieci i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych,
- spotkania autorskie z Renatą Piątkowską,
- konkurs plastyczny „Bohater mojej ulubionej książki”, w którym uczestniczyły dzieci 5-6- letnie i uczniowie kl. 1-3 szkół podstawowych.

W finale projektu wzięli udział uczestnicy konkursu plastycznego wraz z opiekunami, nauczycielami oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
W trakcie uroczystości odbyło się wręczenie nagród uczestnikom powiatowego konkursu plastycznego „Bohater mojej ulubionej książki".
Finałowi towarzyszył wernisaż prac konkursowych oraz słodki poczęstunek.
Projekt MAGIA CZYTANIA był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 logo   logoWL 

 image001

 image002

 image003

 image004

 image005

 image006

 

 

logo1   logo2
 logo4  logo5
logo3