– Nie bójcie się zadawać pytań, nie bójcie się poszukiwań. Wiara to poszukiwanie. Ale ostatecznie nie chodzi o freestyle i wieczne szukanie. Chrześcijaństwo mówi, że obiektywna, ostateczna prawda istnieje i jest nią Jezus Chrystus. Więc pytajcie, ale ostatecznie szukajcie prawdy – mówił do młodych ludzi Bartłomiej Wojnarowski, redaktor naczelny katolickiego e-czasopisma „Adeste”. Spotkanie z redaktorem odbyło się 18 października w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

„Adeste” to ogólnopolski miesięcznik, który tworzą ludzie z całej Polski, jak również korespondenci zagraniczni. To pismo tworzone z myślą o młodych katolikach, tworzone z pasją i poruszające aktualne tematy związane z życiem Kościoła w Polsce i na świecie. „Adeste” z łaciny oznacza „przybywajcie”, „przybądźcie”, została zaczerpnięta z kolędy „Adeste fidelis” (Przybądźcie, o wierni). W ten sposób twórcy chcieli podkreślić dynamizm wiary.

Podczas spotkania młody redaktor zdradził szczegóły związane z funkcjonowaniem własnego czasopisma, co może być przydatne dla osób, które chciałyby kiedyś pójść w stronę dziennikarstwa. Poza tym poruszone zostały tematy stricte związane z chrześcijaństwem, takie jak kondycja Kościoła w obecnych czasach, Kościół oczami młodych, problem pedofilii, życie sakramentalne, Nowa Ewangelizacji, istota wiary, pontyfikat Benedykta XVI i papieża Franciszka. Gość opowiadał również o dziełach kinowych i telewizyjnych, związanych z tematyką chrześcijańską, takich jak serial „Młody papież”, polski kandydat do Oscara „Boże Ciało” i dokument „Tylko nie mów nikomu”. Na zakończenie gość chętnie i obszernie odpowiadał na pytania młodzieży i zachęcał do kontynuowania dyskusji na portalu www.adeste.eu.

image001

image002

image003

image004

image005

image006