Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu

Obecnie naszą stronę odwiedza:

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

„Booktalking, czyli gawęda o książce” - to tytuł regionalnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.

I etap konkursu odbył się 23 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i filiach w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. W etapie powiatowym wzięło udział 42 uczniów z 16 szkół powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego.

Jury oceniało m.in.: pomysłowość, poprawność językową, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne, przestrzeganie czasu wystąpienia.

Po burzliwych obradach komisja ustaliła werdykt: w II etapie konkursu wezmą udział następujący uczniowie:

 

 

Szkoły podstawowe

1. Samuel Bartosiński - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej,
2. Luiza Goch, Jagoda Darłowska, Iga Biszko - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim,
3. Kaja Greszta - Szkoła Podstawowa w Horyszowie Polskim,
4. Natalia Iwanek - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju,
5. Laura Karpik - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju,
6. Ewelina Kawka - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Steniatynie,
7. Julia Kłos, Dawid Jarszak, Martyna Wołoszyn, Aleksandra Nowucka - Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu,
8. Kaja Krasowska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu,
9. Aleksandra Krzeszowska - Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce,
10. Rozalia Kulik - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Steniatynie,
11. Szymon Łopuszyński - Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce,
12. Martyna Margol - Szkoła Podstawowa w Horyszowie Polskim,
13. Karolina Martyniuk - Szkoła Podstawowa w Horyszowie Polskim,
14. Hanna Podgajna - Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju,
15. Paulina Prus - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Steniatynie,
16. Laura Rapa - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej,
17. Katrina Roszkowska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju,
18. Hanna Stefanik, Hanna Lipian, Aleksandra Fus - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim,
19. Adrianna Szczepańska - Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju,
20. Milena Wereszczak, Szymon Ferens, Nikola Kozak - Szkoła Podstawowa im. Ordynacji Zamojskiej w Sabaudii,
21. Amelia Wichlaj - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu,
22. Aleksandra Wysocka - Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce.

 

Szkoły średnie

 

1. Aleksandra Chutkowska - I LO im. ONZ w Biłgoraju,
2. Nela Fusiarz - I LO im. ONZ w Biłgoraju,
3. Martyna Koman - I LO im. ONZ w Biłgoraju,
4. Magdalena Kryńska - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu,
5. Weronika Mruk - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu,
6. Jakub Patro - RCEZ w Biłgoraju.

 

 Finał konkursu odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, ul. Sienkiewicza 5.

 

image001

image002

image003

image004

image005

image006