Dla nauczycieli

Jak zachować się w internecie : netykieta i cyberbezpieczeństwo dla najmłodszych / [tekst Alicja Żarowska-Mazur].


Warszawa : Wydawnictwo Dragon, copyright 2019. Nr inw. 79487L
Z tej książki dzieci dowiedzą się: dlaczego warto chronić prywatność, jak radzić sobie z cyberprzemocą, czym różni się wirus od robaka komputerowego, co to są flejmy, ciasteczka i mikropłatności.

Jak uczyć, żeby nauczyć : kompendium wiedzy o zadaniach / Mirosława Cybula.

Gdynia : Novae Res, © 2020. Nr inw. 79488

Książka jest kompendium wiedzy dla nauczycieli, którzy chcą w bardziej efektywny sposób konstruować narzędzia inicjujące działania uczniów, a w rezultacie pozwalać im na pełne zrozumienie zadań i rozwiązanie ich z pozytywnym wynikiem. Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze „uczyć” oznacza „nauczyć”!

Zabawy słowno-ruchowe z dwu- i trzylatkami : świat maluszka / Grażyna Wasilewicz.


Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2021. Nr inw. 79523

Wierszyki są świetnym sposobem na wsparcie rozwoju malucha. Poprzez rytm, rym i intonację kształcą świadomość dźwiękową mowy, wspomagają rozwój mowy czynnej i biernej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, naśladownictwa ruchów innej osoby. Rymowanki kształtują umiejętność obdarzania drugiej osoby uwagą, pozwalają rozwijać orientację przestrzenną w schemacie ciała oraz w przestrzeni, doskonalą pamięć wzrokową i słuchową, pomagają w nawiązywaniu kontaktu z drugą osobą, ułatwiają przełamanie nieśmiałości, rozwijają inwencję twórczą, respektują naturalną potrzebę ruchu dziecka, dostarczając przy tym dużo radości i śmiechu, wprawiając dziecko w pogodny nastrój.