„CZY ZNASZ...?” - REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów klas IV - VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego do udziału w regionalnym konkursie czytelniczym „Czy znasz...?".
Zadaniem każdego uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązanie testu wiedzy dostępnego przez aplikację Quizizz.
Pytania konkursowe zostaną przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady”, Rafał Kosik „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, Marcin Kozioł „Skrzynia Władcy Piorunów”, Selma Lagerlöf „Cudowna podróż”, Marcin Szczygielski „Za niebieskimi drzwiami”.

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 25 listopada 2020 r. na adres e-mail: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

- I etap powiatowy – 7 grudnia 2020 r. o godz. 10.00,

- II etap regionalny – 11 grudnia 2020 r. o godz. 10.00.

Dodatkowe informacje: 84 638 49 39 wew. 25

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

REGULAMIN KONKURSU
WYKAZ LITERATURY
KARTA ZGŁOSZENIA

 

Na białym tle u góry plakatu niebieski napis Czy znasz…?, poniżej czerwony napis regionalny konkurs czytelniczy dla klas 4-6, pod nim niebieski napis w aplikacji Quizizz. Poniżej napisów, w środkowej części plakatu  umieszczony jest pięciokąt złożony z pięciu trójkątów. W każdym trójkącie znajduje się fragment okładki książki. Pierwszy trójkąt od lewej przedstawia fragment postaci starszego mężczyzny o demonicznym wyglądzie twarzy, twarz chłopca i ptaka na niebieskim tle. Drugi trójkąt przedstawia   fabrykę na tle czerwonym, poniżej jest trzeci trójkąt, na którym widać czarne sylwetki dwójki dzieci i psa stojącego między nimi. Postacie usytuowane są na kuli. Obok jest trójkąt prezentujący postać dziewczyny i chłopca oraz fragment innej postaci i głowę psa. Ostatni trójkąt to obrazek utrzymany w tonacji widokówki zimowej, na której widać  domki, drzewka z lotu ptaka oraz odwróconego tyłem psa lub lisa i dwie lecące gęsi. Jedna z nich unosi jakąś postać> Nie wiemy kogo gdyż widać tylko nogi tej postaci. Poniżej pięciokąta jest czerwony napis mówiący, że I etap konkursu odbędzie się 7 grudnia 2020 roku o godzinie 10.00 oraz napis mówiący, że II etap konkursu odbędzie się 11 grudnia 2020 roku o godzinie 10.00. Na samym dole pośrodku plakatu znajduje się okrągłe logo Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.