Regionalny konkurs wiedzy „JAN PAWEŁ II” rozstrzygnięty

30 października 2020 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięło udział 59 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatów zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego. Konkurs został rozegrany on-line w aplikacji Quizizziz. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązanie testu o życiu i twórczości Świętego Jana Pawła II.

Laureaci konkursu:

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. miejsce - Karolina Miarowska (Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie)
2. miejsce - Kacper Karwat (Szkoła Podstawowa we Frampolu)
3. miejsce - Mateusz Michał Fus (Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie)

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
1. miejsce - Anna Dziduch (Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju)
2. miejsce - Julia Pilinkiewicz (Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju)
3. miejsce - Suzanne Orfali (Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju)

Konkurs jest częścią regionalnego projektu edukacyjnego "Jan Paweł II i Zamojszczyzna” realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Patronat honorowy nad projektem objął Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej dr Marian Rojek i Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak. Patronat medialny sprawują: TVP 3 Lublin, Katolickie Radio Zamość, Niedziela Zamojsko-Lubaczowska, Kronika Tygodnia, Skafander Gazeta Akademicka, Telewizja Kablowa Zamość VIDEO KADR, ezamosc.pl Regionalny Portal Informacyjny.

Informujemy, że z uwagi na szczególne środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa, nie odbędzie się oficjalne wręczenie nagród – dyplomy laureatom zostaną przesłane pocztą na adresy wskazane w karcie zgłoszenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom składamy gratulacje!