Wernisaż wystawy „Podroż” Jolanty Mróz

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza na otwarcie wystawy „Podróż” – Jolanty Mróz. Autorka wystawy pochodzi z Mołodiatycz, malowniczej miejscowości położonej w powiecie hrubieszowskim. Jej fascynacja sztuką zrodziła się w dzieciństwie przy oglądaniu cyklu wykładów Wiktora Zina pt. "Piórkiem i węglem".

 

OTWARCIE WYSTAWY:

10 maja 2023 r., godz. 11:00 – Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu, ul. H. Sienkiewicza 5

 

Wystawę będzie można oglądać od 10 maja 2023 r. do 15 czerwca 2023 r. w galerii BipeArt Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Plakat złożony jest z dwóch stron, które zachodzą na siebie. Tak jakby na duży plakat został nałożony mniejszy plakat, który w znacznej części zasłania ten duży. Odsłonięty jest tylko fragment lewego boku i fragment dołu dużego plakatu. Przez co widoczne są tylko niektóre elementy obrazu umieszczonego na dużym plakacie czyli drzew i drogi biegnącej między nimi. Podstawowe informacje są umieszczone na mniejszym plakacie. U góry mniejszego plakatu, z lewej strony znajduje się napis WYSTAWA MALARSTWA, a z prawej umieszczone jest logo Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Poniżej zasadniczą część mniejszego plakatu stanowi obraz powielony z plakatu większego, przedstawiający drogę biegnącą pomiędzy drzewami ułożonymi w taki sposób, że tworzą tunel. Droga unosi się, pnie się jakby w górę i nie kończy tylko biegnie dalej. Pod obrazem jest dalsza część napisu mówiącego czyja jest to wystawa: JOLANTY MRÓZ. Nazwisko autorki zostało wyróżnione inną i większą czcionką. Poniżej podany jest kolejny napis mówiący o tym w jakim okresie będzie można oglądać wystawę i terminie wernisażu:  maj-czerwiec 2023, wernisaż 10.05.2023, godz. 11.00.
Pod tą informacją podany został tytuł wystawy wyróżniony dużą i artystyczną w kroju czcionką PODRÓŻ. Ostatnia informacja widniejąca w prawym rogu małego plakatu to napis mówiący o miejscu wystawy:  GALERIA BipeArt, ul. H. Sienkiewicza 5, Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.