Wyniki pierwszego etapu konkursu "Czy znasz...?"

I etap regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych odbył się 13 listopada 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i filiach w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. W konkursie wzięło udział 80 uczniów z 29 szkół podstawowych.
Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: B. Gawryluk, B. Kosmowska, F. Molnár, E. Nowak, R. Piątkowska, H. Sienkiewicz, R. Witek oraz wybranych legend.

 

Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 80 punktów.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 44 uczniów, którzy uzyskali od 70 do 80 punktów:

  1. Dominika Gałan - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu - 80
  2. Maja Pedowska - Szkoła Podstawowa w Grabowcu - 80
  3. Martyna Wlaź - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu - 79
  4. Maja Kondracka - Szkoła Podstawowa w Teratynie – 78
  5. Marcin Kowalczuk - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu - 78
  6. Maciej Pióro - Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie – 78
  7. Weronika Dziura - Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym – 77
  8. Olga Futyma - Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu – 77
  9. Jakub Koman - Szkoła Podstawowa w Teratynie – 77
  10. Bruno Szumilak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim – 77
  11. Aleksandra Świderek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim – 77
  12. Weronika Wach - Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu – 77
  13. Jakub Zdunek - Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu – 77
  14. Klaudia Dragańczuk - Szkoła Podstawowa w Korczowie – 76
  15. Karol Dudziński - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu – 76
  16. Szymon Dyndał - Szkoła Podstawowa w Korczowie – 76
  17. Roksana Jaśkiewicz - Szkoła Podstawowa w Wiszniowie – 76
  18. Mateusz Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim – 76
  19. Daria Lipińska - Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu – 76
  20. Oliwia Prokop - Szkoła Podstawowa w Grabowcu – 76
  21. Julia Wolanin - Szkoła Podstawowa w Korczowie – 76
  22. Zofia Wójcik - Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu – 76
  23. Agata Czaus - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turobinie – 75
  24. Gabriela Baryła - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kryłowie – 75
  25. Wiktoria Jałowicka - Szkoła Podstawowa w Grabowcu – 75
  26. Olga Sawczuk - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie – 75
  27. Miłosz Jastrzębski - Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie – 74
  28. Antoni Lewicki - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu – 74
  29. Wiktoria Lewko - Szkoła Podstawowa im. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej – 73
  30. Martyna Winiarska - Szkoła Podstawowa w Grabowcu – 73
  31. Karolina Woźnica - Szkoła Podstawowa w Korczowie – 73
  32. Daria Adamczuk - Szkoła Podstawowa w Wiszniowie – 72
  33. Natalia Konopka – Szkoła Podstawowa im. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej – 72
  34. Weronika Węgrzyn - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie – 72
  35. Jakub Bartoszczyk - Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie – 71
  36. Maksymilian Jastrzębski - Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie – 71
  37. Zuzanna Tychlowiec - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Michalowie – 71
  38. Wiktoria Bednarczuk - Szkoła Podstawowa w Grabowcu – 70
  39. Adrian Datkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju – 70
  40. Mateusz Dubiel - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – 70
  41. Łukasz Kukułowicz - Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie – 70
  42. Mikołaj Łoś - Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie – 70
  43. Maciej Muda - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju – 70
  44. Lena Ziobrowska – Szkoła Podstawowa im. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej – 70

Drugi etap konkursu odbędzie się 25 listopada 2019 r. o godzinie 10.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, ul. Sienkiewicza 5.

Serdecznie zapraszamy!