Kamishibai w Miejskim Przedszkolu nr 3

Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie gościło teatrzyk Kamishibai. W spotkaniach przeprowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie uczestniczyły dzieci trzyletnie i czteroletnie oraz grupa pięciolatków i sześciolatków. Celem zajęć było zapoznanie przedszkolaków z pojęciem tożsamości i przemijania oraz jaki powinien być prawdziwy przyjaciel?
Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań: „Rower Walentynki” autorstwa Anne Brouillard i Christiana Ferrari, oraz „Mój przyjaciel Kemushi” autorstwa Nathalie Dargent i Mandana Sadat
zaprezentowanych w formie teatrzyku Kamishibai. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dyskutowały jak powinien wyglądać prawdziwy przyjaciel, ćwiczyły liczebniki porządkowe oraz wymieniały przyjaciół, których Walentynka zabrała na swój rower. Opowiadanie „Mój przyjaciel Kemushi” było okazją do rozmów o porach roku.
Dzieci z niedowierzaniem słuchały o czasach, w których nie było telewizji, a jej namiastką był właśnie teatrzyk. Przyznały, że to całkiem fajna zabawa.
Zajęcia przeprowadzono w formie stacjonarnej z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

Relację z zajęć można obejrzeć na bibliotecznym You Tube: 

Na zdjęciu prowadząca zajęcia i dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie

Na zdjęciu prowadzący zajęcia i dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie

Na zdjęciu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie ilustrują bajkę

Na zdjęciu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Hrubieszowie ilustrują bajkę