„MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA” - JESIENNY TUWIM

25 października 2022 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filii w Tomaszowie Lubelskim. Tematem zajęć były jesienne utwory ulubionych poetów. Młodzież wspólnie odgadywała tytuły wierszy, słuchała utworu Juliana Tuwima "Mimozami jesień się zaczyna". W części warsztatowej prowadzące wykorzystały grę losową „ Jesień pełna kolorów”. W jej efekcie powstały piękne, jesienne prace. Na zakończenie wszyscy wspaniale bawili się podczas zabawy dydaktycznej, którą był tor przeszkód.

Uczniowie po zajęciach, razem z dwoma nauczycielami i dwiema bibliotekarkami z Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim w pozują do wspólnego zdjęcia. W rękach trzymają swoje prace plastyczne – jesienne drzewa z kolorowymi liśćmi.

Nauczyciele bibliotekarze tłumaczą wykonanie zadania. W rękach trzymają plansze do gry planszowej.

Uczennica pokonuje tor przeszkód. W ręku trzyma kij i przesuwa nim kasztan po podłodze. Nauczyciel jej pomaga

Uczennica pokonuje tor przeszkód. W ręku trzyma kij i przesuwa nim kasztan po podłodze. W tle, za jej plecami  widać innych uczniów.

Zbliżenie na kartkę papieru, na której widać pokolorowane kolorowe, jesienne drzewo, na dole kartki napis JESIEŃ. W tle widać uczniów kolorujących swoje prace.