„CZY ZNASZ...?” REGIONALNY KONKURS CZYTELNICZY

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych klas IV - VI powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego do udziału w regionalnym konkursie czytelniczym „Czy znasz...?”.
Zadaniem każdego uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązanie testu wiedzy.
Pytania konkursowe zostaną przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Michael Ende „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”, Olaf Fritsche „Czarny rycerz”, Jadwiga Korczakowska „Spotkanie nad morzem”, Dariusz Rekosz „Mors, Pinky i trzynasta komnata”, Moony Witcher „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14.04.2023 r. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
- I etap powiatowy – 19.04.2023 r. o godz. 11.00,
- II etap regionalny – 26.04.2023 r. o godz. 10.00.

Dodatkowe informacje: 84 638 49 39 wew. 25 lub wew. 23
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

REGULAMIN KONKURSU
WYKAZ LITERATURY
KARTA ZGŁOSZENIA

 

U góry plakatu napis Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 4-6 na V. edycję regionalnego konkursu czytelniczego Czy znasz …? Sam tytuł konkursu tj.  „Czy znasz…?” został wyróżniony większą i innego koloru czcionką. Poniżej w części środkowej plakatu umieszczona jest ilustracja. Na ilustracji umieszczona jest dziewczynka, która zaprezentowana jest od tyłu. Dziewczynka stoi pomiędzy 2-ma regałami wypełnionymi dużą ilością książek. Regały biegną ku środkowi ale nie łączą się tylko pomiędzy nimi zostaje przestrzeń. Przestrzeń ta wypełniona jest kłębami dymu, który przypomina wznoszące się ku niebu obłoki. Dziewczynka stojąca tyłem wpatruje się w te kłęby dymu. Z lewej strony plakatu umieszczone są 2 prostokąty. Każdy prostokąt ma zaokrąglony krótszy prawy bok. Pierwszy prostokąt zachodzi na plakat, drugi leży poniżej. Na prostokątach zostały podane terminy poszczególnych etapów konkursu. Na pierwszym prostokącie została podana data I etapu, który odbędzie 19.04.2023, a II etap odbędzie się 26.04.2023. Z prawej zaś strony plakatu została umieszczony napis informujący o tym, że: regulamin i karta zgłoszenia na stronie www.bipe.pl. U dołu plakatu, pośrodku zamieszczone jest logo Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.