Fotografia to malowanie światłem

 – Fotografia to malowanie światłem – powiedział Artur Wąsik podczas wernisażu swojej wystawy w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Członek Zamojskiej Grupy Fotograficznej posiadł tę sztukę „malowania światłem” bardzo dobrze, o czym można się przekonać podziwiając wystawę „Piękno drewnianej cerkwi” w bibliotecznej Galerii BipeArt. W wernisażu, który odbył się 9 lutego, wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu. Na fotografiach zostały ukazane cerkwie znajdujące się w powiecie gorlickim. Autor zdjęć zachęcał młodych ludzi, aby zainteresowali się fotografią. Sam jest najlepszym dowodem na to, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć podążać drogą swojej pasji, bo, jak przyznał, wykonywanie zdjęć pochłonęło go na dobre od 2015 roku, czyli stosunkowo niedawno.

„Piękno drewnianej cerkwi” to kolejna wystawa w dorobku zdolnego fotografa pochodzącego z Werbkowic. Wcześniej jego prace można było podziwiać na wystawach: „Mgły”, „Działo się w 2020”, „Ocalić od zapomnienia”, „Obiektyw na Flagę”, „Architektura Drewniana”. Podczas spotkania w Bibliotece Pedagogicznej fotograf zapewnił, że nie spoczywa na laurach i niemal zawsze ma w zanadrzu aparat fotograficzny, bo w każdej chwili dnia może pojawić się coś urzekającego, co warto uchwycić swoim obiektywem.

 Na zdjęciu od lewej widać fotografa Artura Wąsika oraz wicedyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Anettę Sienkiewicz na tle wystawy zdjęć Artura Wąsika.

Na zdjęciu widać uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu oraz pozostałe osoby, które przybyły na wernisaż wystawy Artura Wąsika.

Na zdjęciu widać, jak uczestnicy wernisażu oglądają wyeksponowane fotografia Artura Wąsika.

Na zdjęciu widać, jak uczestnicy wernisażu oglądają wyeksponowane fotografia Artura Wąsika.

Zdjęcie pozowane. Widać na nim Artura Wąsika oraz osoby uczestniczące w wernisażu jego wystawy pt.