Relacja ze spotkania z ks. Witoldem Bednarzem

„Miłość ma wiele imion” – to tytuł spotkania z ks. Witoldem Bednarzem, które odbyło się 21.10.2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy dowiedzieli się czym jest pasja prowadząca do czynienia dobra.
Na spotkanie z młodzieżą Ks. Witold Bednarz przyjechał rowerem ok. 30 km i rozpoczął je od opowieści o swojej pasji, czyli o rowerowych wędrówkach.
Następnie zaprezentował uczestnikom fotografie ze swoich podróży rowerowych do różnych krajów europejskich. Opowiedział o swojej pierwszej dłuższej wyprawie rowerowej, którą odbył w 2015 r. do Norwegii i o fascynacji tym krajem. Wspomniał także o innych wyprawach rowerowych do krajów skandynawskich, towarzyszących im przygodach, spaniu pod namiotem, wyczerpaniu, walce z samym sobą i spotkanych ludziach.
Opowiedział także o chwili, kiedy przyjemność podróżowania połączył z czynieniem czegoś dobrego dla innych, czyli o różnych akcjach charytatywnych. Pierwszą z nich była pomoc dla małej Zuzi, która chorowała na mózgowe porażenie dziecięce "Z księdzem na Gibraltar dla Zuzi". Opowiedział także o innych przedsięwzięciach, m.in. o wyprawie rowerowej do Odessy w celu pomocy piłkarzom-juniorom z Unii Hrubieszów. Wyprawa zakończyła się nawiązaniem współpracy z młodzieżą z Odessy oraz organizacją meczu z udziałem młodych sportowców na Stadionie Narodowym w Warszawie. Inną akcją o której wspomniał ks. Witold Bednarz, było przedsięwzięcie mające na celu doposażenie Oddziału Dziecięcego hrubieszowskiego szpitala.
Kończąc spotkanie z młodzieżą ks. Witold Bednarz życzył jej wytrwałości w rozwijaniu pasji, która jak stwierdził dodaje skrzydeł i energii oraz nadaje życiu sens.

Autor spotkania w czytelni z Skakuj Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

Autor spotkania

Uczestnicy spotkania

Autor spotkania i uczestnicy spotkania

Uczestnicy spotkania

Autor spotkania i uczestnicy

Autor spotkania i uczestnicy

Autor spotkania i uczestnicy

Autor spotkania i dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu