A MOŻE ZOSTANĘ BIBLIOTEKARZEM?

20 maja 2021 roku nauczyciele bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filii w Tomaszowie Lubelskim, na zaproszenie uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, przeprowadzili lekcję biblioteczną on-line pt. “A może zostanę bibliotekarzem ?”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach prezentacji ciekawych zawodów. Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu nauczyciela bibliotekarza i pracą w bibliotece pedagogicznej. Zajęcia rozpoczęliśmy zagadką: ”Kto na półkach książek ma bez liku, dba o książki oraz czytelników?” Uczniowie bez problemu znależli prawidłową odpowiedź i doskonale zorientowali się, że będziemy rozmawiać o zawodzie nauczyciela bibliotekarza. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że bibliotekarz ma wiele różnych obowiązków. Udostępnia i poleca czytelnikom książki, pilnuje porządku w zbiorach, zamawia nowości, ale także organizuje zajęcia, konkursy oraz wydarzenia kulturalne, które zachęcają do czytania. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówkę oraz quiz wiedzy o bibliotece.

Na tablicy interaktywnej wyświelony tytuł zajęć “A może zostanę bibliotekarzem?” Nauczyciele bibliotekarze prowadzą zajęcia.

Kolaż dwóch zdjęć. Na pierwszym uczennica rozwiązująca quiz interaktywny. Na drugim widoczni uczniowie w klasie.

Kolaż dwóch zdjęć. Na pierwszym widoczni uczniowie w klasie.. Na drugim uczeń rozwiązujący krzyżówkę na tablicy interaktywnej.

Na tablicy interaktywnej wyświelona prezentacja. Nauczyciele bibliotekarze prowadzą zajęcia.

Widok nauczycieli bibliotekarzy prowadzących zajęcia oraz uczniów w klasie.

Widok nauczycieli bibliotekarzy prowadzących zajęcia oraz uczenia rozwiązującego quiz interaktywny.