NIEPODLEGŁA – MOJA OJCZYZNA

14 listopada 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filii w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zajęcia edukacyjne „Niepodległa – moja Ojczyzna”, w których wzięli udział uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Celem spotkania było kształcenie poczucia tożsamości narodowej.
Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie słów Ojczyzna, patriotyzm, wolność i niepodległość. Uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny „Polak mały”, z którego dowiedzieli się co zaliczamy do polskich symboli narodowych, jakie święto obchodzimy 11 listopada i dlaczego ta data jest tak ważna dla Polaków. Istotnym elementem zajęć było układanie puzzli tworzących godło narodowe, rozwiązywanie krzyżówki niepodległościowej oraz ułożenie flagi z biało czerwonych kartek ukrytych w bibliotece. Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, zdobywając nowe dla siebie informacje na temat naszej Ojczyzny.

Na zdjęciu  nauczyciele bibliotekarzz i uczniowie w trakcie zajęć edukacyjnych

Kolaż 4 zdjęć, na których uczniowie układają puzzle przedstawiające godło oraz flagę

Kolaż 5 zdjęć, na których uczniowie rozwiązują krzyżówkę o tematyce patriotycznej

Na zdjęciu uczniowie stoją w dwuszeregu z biało-czerwonymi kartkami imitującymi flagę. W tle wystawa przygotowana z okazji 11 Listopada