Relacja

“W dniu świętego Walentego
Nic nie może dziać się złego”

19 lutego 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filii w Tomaszowie Lubelskim, zatytułowanych “Z okazji Walentynek…” Ich celem było kultywowanie tradycji walentynkowej, dostrzeganie pozytywnych cech w sobie i innych ludziach oraz okazywanie pozytywnych uczuć innym osobom.

Na początku uczniowie przywitali się puszczając “Iskierkę przyjaźni”, a zabawa ruchowa przy piosence “Nie chcę cię znać” wprowadziła ich w dobry nastrój.
Dzień Św. Walentego, czyli święto zakochanych było okazją do rozmowy o znaczeniu miłości i przyjaźni w naszym życiu, a także o tym, w jaki sposób ją sobie okazujemy. Na zajęciach uczniowie pracowali z wierszem pt. “Walentynki” oraz książką Sally Grindley “Przyjaciele na zawsze”. Poznawali również inne książki o tej tematyce. Na zakończenie wykonali “Walentynkową niespodziankę” czyli pracę plastyczną, polegającą na malowaniu i ozdabianiu papierowego serca.

Uczestnicy zajęć siedzą przy stoliku i przyglądają się książkom, które prezentuje bibliotekarz prowadzący zajęcia.

\

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami  pozują do zdjęcia, trzymając w rękach ozdabiane przez siebie papierowe serca.

Uczestnicy siedzą w kręgu. Prowadząca na stojąco omawia tematykę zajęć.

Uczniowie siedzą przy stole i oglądają książki dla dzieci o miłośći i przyjażni.

Uczniowie siedzą przy stoliku i wykonują pracę plastyczną – dekorują papierowe serca.