WARZYWNY ALFABET – zajęcia w grupie Puchatki

 18 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zajęcia edukacyjne pt „Warzywny alfabet”, w których uczestniczyły dzieci z grupy „Puchatki”. Zajęcia przygotowano w oparciu o znane i lubiane wiersze autorów dziecięcych. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci.
W trakcie spotkania dzieci usłyszały wiersz „Na straganie” Jana Brzechwy, zaprezentowany w wersji teatrzyku kukiełkowego oraz utwór Juliana Tuwima „Abecadło” w postaci filmiku, który przygotowali pracownicy biblioteki. Po obejrzeniu przedstawień dzieci wykonywały ćwiczenia interaktywne. Na zakończenie odbyła się zabawa ruchowa „Sałatka jarzynowa”.

Kolaż czterech zdjęć. Na zdjęciach w prawym i lewym górnym rogu dzieci wykonujące ćwiczenia interaktywne na platformie Wordwall z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na zdjęciu w lewym dolnym rogu dzieci oglądające filmik przygotowany przez pracowników biblioteki. Na zdjęciu w prawym dolnym rogu przedszkolaki oglądające teatrzyk kukiełkowy.

Kolaż czterech zdjęć. Dzieci wykonujące ćwiczenia na platformie Wordwall z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Przedszkolaki siedzące na dywanie w sali przedszkolnej.

Dzieci siedzące na dywanie w sali przedszkolnej przed ekranem telewizora. Obok nauczyciele bibliotekarze prowadzący zajęcia.

Dzieci wraz z nauczycielami bibliotekarzami stojące w kółeczku w sali przedszkolnej.