Dzień Kubusia Puchatka – zapraszamy na zajęcia

Przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu niezmiennie bawią, uczą i wychowują kolejne pokolenia dzieci. Co roku 18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka. Data jest nieprzypadkowa – tego właśnie dnia w Londynie przyszedł na świat Alan Alexander Milne, twórca pierwszych książek opowiadających o sympatycznym misiu w czerwonym kubraczku – „Kubuś Puchatek” (1926) oraz „Chatka Puchatka” (1928). W 2022 roku przypada okrągła 140. rocznica urodzin tego pisarza, który stworzył jednego z najbardziej popularnych bohaterów literatury dziecięcej.

Z tej okazji Biblioteka zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na zajęcie, które mają na celu przybliżenie im postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, zapoznanie z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Termin realizacji: 18–28 stycznia 2022 r.
Miejsce: Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu
Czas trwania: 30–45 min.
Zapisy na zajęcia: 84 638 49 39 wew. 23

Zapraszamy!

Plakat Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w kolorze beżowym. Na plakacie od góry informacja: Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. Termin 18-28 stycznia 2022 r. Na środku plakatu grafika przedstawiająca bohaterów znanych z książek o Kubusiu Puchatku, płynących na łódce. Od lewej: Prosiaczek, Kubuś Puchatek z baryłką miodu, Kłapouchy, Zając, Tygrysek wiosłujący oraz Maleństwo. Pod grafiką dane kontaktowe do zapisów na zajęcia.